Ronaldo u senci Benzeme, ''petarda'' Reala

• 17. novembar 2012.

• 23:51

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa, u okviru 12. kola Primere, madridski Real lako izašao na kraj sa Bilbaom, uz sjajnu partiju Karima Benzeme.

Fudbaleri Reala upisali su i peti uzastopni trijumf u Primeri i ponovo se vratili na osam bodova zaostatka za vodećom Barselonom.

Ekipa Žozea Murinja pred svojim navijačima je večeras savladala Bilbao rezultatom 5:1, a sve je praktično bilo rešeno posle nešto više od pola sata igre.

Seriju golova otvorio je Benzema ui 12. minutu. Francuski internacionalac je sjajno primio dugu loptu upućenu ka njemu, a onda sa petnaestak metara maestralno prevario goolmana Iraizoza - 1:0.

Osamnaest minuta kasnije, slobodan udarac za domaće izveo je Ozil sa desne strane, najbolje se u skoku snašao Ramos i duplirao prednost Reala.

U 32. minutu već je bilo 3:0, ponovo sjajan gol Benzeme, koji je novim odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora naterao Iraizoza da i treći put vadi loptu iz mreže.

Svoj jedini gol gosti su postigli u finišu prvog poluvremena, a Kasiljasa je na kapitulaciju primorao Ibai Gomez posle asistencije Susaete.

U drugom poluvremenu Madriđani su trijumf učinili još ubedljivijim. Prvo je Benzema asistirao Ozilu za 4:1 u 56. minutu, da bi tačku stavio Kedira u 72. minutu - 5:1. (GOLOVI)