Ronaldo "spasio" De Lihta, Bufon doneo pobedu posle penala u Derbiju Italije!

sreda 24.07.2019.
15:46

Veliki derbi starih rivala je oduševio publiku u Kini.

EPA-EFE/Davide Agosta

Reklo bi se po poluvreme za obe ekipe, De Liht je postigao svoj "prvenac" ali je Kristijano Ronaldo uz malu pomoć živog zida ipak uspeo da nadokandi zaostatak posle prvog dela igre. Na kraju posle 1:1, pobeda nakon penala pripada Juventusu zahvaljujući odličnom Bufonu.

Prvo poluvreme je obeležila inicijativa "Neroazura", momci Antonio Kontea su stigli do prvo gola na utakmici i prednosti uz pomoć De Lihta. Najveće pojačanje "Stare dame" ovog leta je nespretno reagovao posle kornera i postigao autogol u desetom minutu susreta.
U završnici prvog dela igre, Interov hrvatski duo Brozović-Perišić su imali po priliku da udvostruče prednost, ali je Ščešni odlično reagovao na golu "Stare dame".

Drugo poluvreme počinje Sarijevim izmenama, što je donelo svežinu i bolju igru Juventusa u nastavku.

D'Ambrozio pravi faul nad Ronaldom na ivici šesnaesterca, ovog puta je Portugalac bio precizan i uz malu pomoć živog zida donosi poravnanje rezultata. 68. minut 1:1!

Početkom osamdesetog minuta Konte se odlučio da napravi svoje promene, ali to nije donelo promenu rezulata te se stupilo na izvođenje penala.

Odmah je na početku svoj penal promašio Ranokija, u trećoj seriji Bufon brani penal i Longu, ipak promašajima Rabio a Bernandeskija u petoj seriji rezultat ostaje 3:3 u penal seriji. Ipak Bufon brani Valeru penal u šestoj seriji i Demiral postiže gol za pobedu.

Naredni meč Juventus igra sa Atletiko Madridom dok će se Inter susresti sa PSŽ-om.

26 Komentara

The Red Army
Thursday, 25.07.2019
02:05

Posle 585 dana dao gol iz slobodnjaka na klupskom nivou. U medjuvremenu je dao dva slobodnjaka za reprezentaciju. Jako slab ucinak sto se slobodnjaka tice

juvealexx
00:07

"rodotti" hitno na "terapiju" juve mu očito nabio "komplekse" pa čovjek ne zna tko 8 god dominira suvereno serie a , a tko svake god zaostaje po 20 i više bodova

Amalainter
Wednesday, 24.07.2019
16:55

Ja samo ne shvatam sta,kako i gde igra taj Zoao Mario?? Kako je taj postao profesionalni fudbaler???

Badr Hari
16:53

A ko ce da ga 'spase' ako ne 'dezurni spasitelj? I ne, nije mu pomogao zivi zid, to je bila majstorija, on je to tako hteo. Uz to je pomogao Bufonu da odbrani penale. :D

16:35

Gledao utakmicu,Sari je nedorastao Konteu takticki,mnogo slabiji trener ovi iz Intera ako mu kupe jos 2-3 ozbiljna igraca uzima Inter Skudeto..

Ton4i
16:50

Upravo tako,samo sto je stvar u tome sto ce pre Juventus da se dodatno pojaca nego da Inter kupi jos nekoga..razumes,porodica Anjeli je kao vladajuca partija i nece dopustiti dodatni rizik po pitanju skudeta,sta opet ne bi bilo protumaceno kao dobra sezona,jer ce juriti i trofej u LS.
Ipak,pritisak je manji u Interu gde bi bili po meni gore-dole srecni sa uzbudljivim finisom sezone i drugim mestom,kao i recimo 1/8 ili eventualno u zavisnosti protivnika 1/4 u LS.

juvealexx
16:52

ma naravno kao i svake godine prvaci prije nego je prvenstvo i započelo, a na kraju -20

The_Matrix
16:20

Inter sa Godinom, vesinom, Lautarom i jos ocekivanim pojacanjma ima da bude dobar. Steta sto se Lazaro povredio i nije mogao da se pokaze u ovim utakmicama jer protiv Lugana je bio fantastican.

Japanac
16:09

U prvi 45 minuta osetila se prednost domaceg terena,ali ipak dobar mec :) Demiral je masina isto kao i Sensi...Forza Juve