Ronaldo spasao Portugaliju, Mađarska i Island u 1/8 finala

• 22. jun 2016.

• 19:52

Poznat je rasplet u grupi F, eliminisana je samo Austrija, naturalizovani Srbi su tragičari.

Mađarska - Portugalija 3:3

Kristijano Ronaldo je junak Portugalije, dva puta je uspevao da izjednači rezultat i da sačuva svoju zemlju na Evropskom prvenstvu.

Mađari su poveli golčinom iskusnog Zoltana Gere u 19. minutu, koji je sjajno uhvatio 'drop kik' sa ivice protivničkog šesnaesterca nakon lošeg otklanjanja opasnosti Nanija, pošto je prethodno Ronaldo izbio loptu pred svojim golom na ubacivanje Džužaka iz kornera.

Nešto kasnije Rui Patrisio je odličnom intervencijom sprečio rivala da duplira prednost, na drugoj strani Kristijano Ronaldo je nastavio da "siluje" iz slobodnih udaraca bez konkretnog učinka, ali do odlaska na odmor 'Selesao' uspeva da poravna rezultat preko Nanija.

Ronaldo je upisao asistenciju, odigrao pas u prazno za svog nekadašnjeg klupskog druga iz Mančester Junajteda, a ovaj rutinski zatresao mrežu Kiraljija za 1:1, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

Međutim, nakon samo dva minuta igre u nastavku Mađari su ponovo poveli.

Balaš Džudžak
je izveo slobodan udarac, lotpa je zakačila nekog u portugalskom živom zidu, promenila pravac i završila u mreži.

Samo minut kasnije, nova velika šansa za Mađarsku iz kontre, Loverenčič je tukao iskosa sa leve strane, ali pogađa spoljni deo mreže.

Kazna za ovaj promašaj stigla je ekspresno. Igrao se 50. minut, akcija Portugalije je tekla po desnom boku, Žoao Mario je zavrnuo u sredinu, a Kristijano Ronaldo efektno, petom pospremio loptu u malu mrežu.

Rezultat 2:2 je bio na snazi samo pet minuta, Džudžak je iz 'popravnog' nakon novog slobodnog udarca tukao ka golu, lopta je ponovo zakačila nekog od Portugalaca i prevarila Ruija Patrisija.

Na novi odgovor Portugalije čekalo se do 62. minuta, kada je Kristijano Ronaldo doneo novo poravnanje. Ovog puta je jedan od najboljih igrača na svetu glavom matirao Gabora Kiraljija nakon centaršuta Kvarežme sa levog krila.

Samo dva minuta pošto je pao šesti gol na meču, zatresla se stativa portugalskog gola, tukao je Akos Elek.

U finišu su Portugalci bili opasniji rival, Ronaldo je bio najagilniji, pokušavali su Nani i Kvarežma ali se rezultat nije više menjao.

Island - Austrija 2:1

'Vikinzi' su znali da ih bod vodi dalje, ali su oni osvojili sva tri i kao drugoplasirani u grupi se plasirali u 1/8 finala.

Već u drugom minutu meča Gudmundson je uzdrmao prečku, potom Arnautović ne koristi jedan poklon poslednje linije rivala, a u 18. minutu Jon Dadi Bodvardson donosi prednost Islanđanima pošto je bio najsnalažljiviji u protivničkom šesnaestercu nakon prekida.

Deset minuta pred odlazak na odmor, dosuđen je penal za Austriju jer je Skulason povukao Alabu, 'naše gore list' Aleksandar Dragović je stavio loptu na kreč, ali pogodio stativu. On je u prvom kolu dobio crveni karton protiv Mađarske, sada je promašio penal i može se reći da je glavni krivac što Austrijanci završavaju učešće na Evropskom prvenstvu već nakon grupne faze.

Island je na poluvremenu imao gol prednosti, i u nastavku se formacijski postavio tako da ga sačuva.

Bedem 'Normana' je popustio nakon sata igre, Alesandro Šof je izjednačio rezultat i doneo nadu Austriji da može do preokreta, koji bi produžio boravak u Francuskoj.

Austrija je imala inicijativu, napadala, opsedala gol rivala, imala šanse preko Arnautovića, Janka, Šofa i Alabe koji je tukao iz slobodnog udarca, sve to nije dalo rezultat.

U finišu je Austrija bila prinuđena da ama baš sve karte baci na napad, to je ostavilio prostor za kontre Islandu, sevnulo ih je par, a jedna u nadoknadi je bila plodonosna, posle nje rezervista Arnor Traustason postavlja konačnih 2:1.

bodvarson island

Konačna tabela grupe F - Mađarska 5, Island 5, Portugalija 3, Austrija 1.

Island ide u 1/8 finala na Englesku, Mađari čekaju rivala, to će biti drugoplasirani tim iz grupe E, a Portugalija najverovatnije ide na Hrvatsku.