subota 03.03.2018.
22:37

Fudbaleri madridskog Reala slavili su na svom stadionu u okviru 27. kola španske Primere.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Izabranici Zinedina Zidana savladali su Hetafe rezultatom 3:1 (2:0), na stadionu "Santijago Bernabeu".

Poveli su "Los Blankosi" u 24. minutu, Isko je loptu glavom spustio ka Geretu Bejlu, a ovaj je sa 10ak metara lako pronašao put do mreže gostiju za 1:0.

Na drugi gol Reala čekalo se još 20ak minuta, a onda je na scenu stupio Kristijano Ronaldo. Benzema je proigrao Portugalca u kaznenom prostoru Hetafea, ovaj je izbacio čuvara, namesito loptu na desnu nogu i lako matirao Martineza za 2:0.

Bio je to njegov 300. gol u španskoj Primeri, a 23. Benzemina asistencija Portugalcu.

U nastavku, nakon samo dva minuta igre, gosti ostaju sa igračem manje. Iskusni Loik Remi je po licu udario Nača i sasvim zasluženo je zaradio drugi žuti karton, samim tim i ranije tuširanje.

Ipak, gosti se nisu predavali, odlično su povukli jednu kontru u 65. minutu, Načo je loše reagovao, oborio je napadača Hetafea i sudiji nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na belu tačku.

Portiljo je preuzeo odgovornost i pogodio.

Ubrzo je Ronaldo vratio dva gola prednosti Madriđanima, ali je linijski sudija pokazao da se Portugalac prilikom postizanja gola našao u ofsajd poziciji, što se nije moglo videti na usporenom snimku.

Ipak, pravda je ispunjena samo par minuta kasnije, Marselo ubacuje loptu sa leve strane, a Ronaldo glavom postiže svoj 301. gol u španskoj Primeri.

Bio je to i njegov osmi gol na poslednja četiri duela u okviru španskog šampionata, zajedno sa LŠ, postigao je 10 golova na poslednjih pet utakmica.

Do kraja je Real pokušavao da dođe do novog gola, najbliži je bio Bejl u 92. minutu, ali je Velšanin pogodio stativu.

Na kraju zaslužena pobeda Reala, koji je treći sa 54 boda, sedam manje od Atletika, 12 od Barselone, a pritom imaju i utakmicu manje od pomenutih timova, koji će sutra odmeriti snage u okviru 27. kola. Hetafe 10. sa 18 bodova manje od večerašnjeg rivala.