Ronaldo ''posti'', Kolarov pogodio, Juve i Napoli pobedama najavili derbi

• 26. septembar 2018.

• 22:56

Šampion ne posustaje, Napoli ga u stopu prati...

Ekipa Juventusa rutinski je večeras na svom terenu savladala Bolonju u šestom kolu Serije A. Tim Maksa Alegrija slavio je rezultatom 2:0, a najveći deo posla je obavio već u prvom poluvremenu.

Bolonja do kraja nije imala odgovor, pripretila je u 53. minutu preko Destra, ali bez rezultata. Juve je bez većih problema stigao do šeste uzastopne pobede u isto toliko mečeva u Seriji A ove sezone i učvrstio se na vodećoj poziciji.

Kao i prošle sezone, u stopu ga prati Napoli, koji je sa 3:0 pred svojim navijačima savladao Parmu. Već posle četiri minuta igre gosti su kapitulirali, Insinje je zatresao mrežu, a početak drugog poluvremena obeležio je Milik, pogotkom u 47. minutu, a isti igrač je u finišu još jednom zatresao mrežu za konačnih 3:0.

Ono pravo tek sledi narednog vikenda, u subotu, kada se sastaju upravo dve vodeće ekipe, Juve i Napoli u Torinu.

Najubedljivija je bila Roma, koja je sa 4:0 na svom terenu savladala Frozinone. Bio je to jubilarni, 600. nastup De Rosija za ''Vučicu'', a obeležili su ga majstorski golovi.

Prvo projektil Undera već u drugom minutu, a onda majstorija Pastorea, koji petom pogađa za 2:0 u 28. minutu meča.

Kada je El Šaravi u 35. minutu povisio na 3:0, pitanje pobednika bilo je rešeno. U nastavku, tačku je stavio naš reprezentativac Aleksandar Kolarov u 87. minutu, posle akcije Pelegrinija po levoj strani.

Uspešna na svom terenu bila je i Đenova protiv Kjeva, a u preostale dve utakmice, u Bergamu i na Sardiniji, nije bilo golova.