Ronaldo, može li gore? Videćemo danas!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 13.01.2018.
10:52

Kao da nije on, dovoljno je da uporedite ovu sa bilo kojom drugom sezonom. Da li je danas prilika da podigne glavu?

Epa/Rodrigo Jimenenz

Ako govorimo samo o šampionatu, ovo je najgora sezona Ronalda i karijeri. Naime, od kada je stigao u Real 2009. a računajući i one godine kada je postao standardan u Junajtedu, on zaista ima očajan skor, 4 gola za 1156 minuta u ligi. Postiže pogodak na svakih 289 minuta, prošle godine je davao gol na svaka 102 minuta.

Prve godine, kada se privikavao na Real, dao je 26 golova u 29 utakmica, da bi zatim eksplodirao, od 2010. do 2012. Ronaldo je postigao 86 golova u šampionatu, tresao protivničku mrežu na svaka 73 minuta.

Tako je nastavio i narednih godina, otprilike gol po meču, da bi u sezoni 2014-15. postigao neverovatnih 48 golova u 35 mečeva šampionata.

Da nije Lige šampiona gde je dao 9 golova u 6 utakmica, jasno, niko ga ne bi prepoznao.

Zbog toga mnogi upiru prstom u Portugalca, danas na "Bernabeu" stiže Viljareal, da li je to prilika da prekine ovu crnu seriju. Ako mislite da jeste, pokušajte, moglo bi se isplatiti.