Ronaldo je prvi strelac lige, Juventusova odbrana bušna kao sir!

subota 02.02.2019.
22:25

Posle debakla protiv Atalante u Kupu (0:3), Juventus večeras golgeterski proradio protiv Parme, ali je odbrana ponovo bila očajna!

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Novi udarac za ekipu Juventusa!

Samo tri dana posle 0:3 protiv Atalante u Kupu, ''Stara dama'' je večeras pred svojim navijačima kiksnuo i u 22. kolu Serije A, pošto je remizirao sa Parmom - 3:3!

Prva zvezda Juventusa Kristijano Ronaldo bio je na udaru kritika posle pomenutog poraza u Kupu, ali večeras je bio na svom prepoznatljivom nivou.

Upravo je Ronaldo ''načeo'' goste u 36. minutu meča, na asistenciju Matuidija, kada je iskosa sa leve strane, u padu uspeo da loptu pošalje u suprotni ugao - 1:0.

Taj gol je obeležio drugo poluvreme, a drugo je bilo znatno sadržajnije. Juve je prednost duplirao u 62. minutu golom Ruganija, koji se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju, ali samo dva minuta kasnije usledio je odgovor Parme.

Kucka je sa desne strane odlično centrirao, a Barila je potpuno neometan, udarcem glavom sa petnaestak metara poslao pravi projektil u mrežu - 2:1.

Ni radost gostiju nije dugo trajala, a za to se pobrinuo Ronaldo, koji je u 66. minutu posle odličnog centaršuta Mandžukića sa desne strane, udarcem glavom pogodio desni ugao gola golmana Sepea - 3:1.

Nije se Parma predavala ni posle ovog pogotka, a njen novi odgovor kreirao je Žervinjo, i to na maestralan način. Kucka je ponovo bio u ulozi asistenta sa desne strane, a iskusni Žervinjo je udarcem petom savladao Perina, za 3:2.

To je dalo novu nadu gostima da možda mogu do velikog iznenađenja, blizu tome bili su u 85. minutu kada je Roberto Ingleze pokušao, ali nije bio precizan.

Ipak, u nadoknadi vremena, Žervinjo postiže svoj drugi gol i donosi Parmi veliki bod - 3:3! Taj gol pogledajte OVDE.

18:05

Čovek stvarno ima neverovatan njuh za gol i da se nađe na pravom mestu. Nešto poput Pančeva, ali Pančev, koliko god bio opasan po gol, nije smatran boljim igračem od Savićevića. Napravio sam to poređenje da razumete neke stvari. Ronaldo je strašan igrač, zver sa neverovatnim njuhom, ali magija je ipak magija.

Gile sile pravi
15:20

Busi busi Serijasa B 30 sekundi pre kraja meca, pa nista lepse za oci, pripremili kometare da je ronaldo igrac utakmice i onda hladna tusina, aj brisemo kometare koje smo vec napisali da je ronaldo igrac utakmice, ahahahahahaha

neme
02:53

Lose ovo izgleda ali mislim da pouceni iskustvom iz proslih sezona obaraju formu da im se ne bi desilo da zaspu na vrhu spuste tenziju i onda od LS nema nista to se Bayernu redovno desava.Ovako na vestacki nacin hoce da podese fokus za dvadeset dana.

Badr Hari
00:55

Me nek' je on nama najbolji strelac, kakve veze imaju bodovi Juve-a, ionako ih imaju previše. :D Tome treba dodati još 8 novih rekorda koje je postavio: fudbaler sa najviše golova u Seriji A postignutih između 55 i 70 minuta, pa potom prvi igrač u istoriji Serije A koji je nakon promene kluba 3 puta bio na vrhu liste strelaca, pa zatim jedini fudbaler koji je u prvoj sezoni nakon promene kluba dao Parmi 2 gola, pa zatim... :D

Don Andres
00:38

trebala su mu 22 kola da postane 1. strijelac lige u ubjedljivo najjacem klubu u ligi? mora da igra bas sjajno ( :

Mak-Juventino
01:30

Pa da , igra bas sjajno , ako pogledas neku utakmicu Juventusa i ako si bar malo objektivan , i sam bi to shvatio ! A to da su mu bili potrebni 22 kola , onda bar budi fer kazi da su mu bili potrebni 22 kola u novi tim u novu ligu , na 33 godina ! Sportski pozdrav

Tuesday, 05.02.2019
00:49

Kakva zaslijepenost ?? Covek je u nasem klubu samo 6 meseci ! Cisto navijacki , Mandzo mi je 100 puta drazi , ali to znaci da ne treba da budem objektivan ? Kako igra , kako se krece , kako zabija i asistira , za klasa iznad ostali koji igraju trenutno za Juventus ! I toliko , nista vise - nista manje ...

Don Andres
00:43

ne znam koja je zaslijepljenost navijaca njime.. meni nije problem za pola panjeva u barsi da kazem da su upravo to. ronaldo je los, juventus je losiji nego prosle godine bez njega.. to vidis i ti nego iz nekog razloga neces da priznas.. i ne govorim ovo jer ne volim juve, naprotiv. uvijek sam gotivio juventus, prevashodno zbog del piera i djidjija..

23:48

Nije ovo u pitanju Parma i Atalanta. Pratim ovaj tim godinama jednostavno posljednjih mjesec i pol dana ne mogu se sastaviti nije to onaj Juve kakav znamo. Po meni Ronaldo je problem guši Dibalu Koštu Bernadeskija. Vezni red bez Pjanića odsječen totalno.

Stevan Mikša
02:53

Da, da. Vidi se i da je u Realu gusio Bejla, Asensija i Iska. EVo rasturili su od kad je otisao.

Don Andres
15:30

da su imali normalnog trenera naravno da bi rasturili. ronaldo je i u realu gusio igru a pogotovo sad u juventusu. pa juve je prosle godine znatno bolje igrao.

13:46

kako Ronaldo (napadac) moze gusiti njih trojicu koji igraju na poziciji 10ke i krila ? njih trojica su u ocigledno losoj formi cim Ronaldo i Mandzukic cele sezone moraju jedan drugom da asistiraju.

Goran.984
23:43

Sta uradi Mandzo... kad vodimo igramo lose... nema BBC nema i odbrane...

The_Matrix
23:34

Sreca i neke sudijskr odluke su im dosta poena donele, ali ova ekipa je sa Ronaldom gora nego ona od prosle sezone. Ronaldo toliko forsira i gusi ekipu da to nije normalno

juvealexx
23:33

Tko kaže da Juventus nije u krizi taj je "slijep" ili se pravi lud , praktično svaki prelazak centra parminih igrača i ubacivanje sa boka je bio "pola gola" , a da je govorim da perin ništa obranio nije , Parma je imala 4 udarca prema golu i dala je 3 pogotka ,a onaj četvrti udarac nije obrana perina nego promašaj inglesea ,i šta sad vrijedi što je to u napadu djelovalo "pristojno" u odnosu na neke druge utakmice čak i vrlo dobro kad obrana prima "gdje stigne" 😁

U krizi smo i igre i rezultata i to baš u ključnom trenutku , a da ne govorim o ozljedama ključnih igrača u obrani što se itekako osjeti , već drugu utakmicu za redom bez chielinnija u obrani primamo 3 pogotka i to nije slučajnost