Ronaldo i Bejl odveli Real u finale

• Autor: Boban Filipović

• 13. decembar 2017.

• 19:54

"Kraljevski klub" će braniti titulu prvaka sveta zahvaljujući zvanično najboljem fudbaleru na planeti i vihornom Velšaninu.

Za titulu klupskog prvaka sveta u Abu Dabiju boriće se branilac titule Real Madrid i brazilski Gremio.

Gremio je juče obezbedio plasman u finale pošto je bio bolji od meksičke Pačuke, dok su 'Los Blankosi' danas savladali Al Džaziru.

Šampion Azije je poveo protiv 'Kraljevskog kluba' u finišu prvog poluvremena, strelac je bio Romarinjo, ali su u nastavku iznenađenje sprečili Kristijano Ronaldo i Garet Bejl.

Portugalac je u 53. minutu poravnao rezultat na asistenciju Luke Modrića i tako postao najbolji strelac u istoriji Svetskih klupskih prvenstava.

Preokret je režirao Garet Bejl samo što je ušao u igru umesto Karima Benzeme, igrao se 81. minut utakmice kada je Velšanin postavio konačnih 1:2.

Mogao je Bejl dva minuta pre kraja da postigne još jedan gol, ali je golman Husani odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu i rezultat se nije manjao.