Romi prednost pred revanš na ''Meaci''

• 23. januar 2013.

• 22:41

Samo tri dana posle prvenstvenog duela na ''Olimpiku'', Roma i Inter sastali su se i u polufinalu Kupa Italije. Ovog puta Rimljani su uspeli da trijumfuju i tako steknu minimalnu prednost pred revanš.

Podsetimo, u nedelju su Roma i Inter na istom mestu igrali nerešeno, 1:1 u okviru 21. kola Serije A, a ovog puta Rimljani su uspeli da slave rezultatom 2:1.

Roma je sjajno ušla u meč i vrlo brzo je stekla dva gola prednosti. Vodeći gol postigao je Florenci u 13. minutu, da bi dvadeset minuta kasnije Destro duplirao prednost. Za oba gola zaslužan je Piris, koji je dva puta odlično asistirao sa desne strane.

Međutim, kao i u nedelju, ponovo je mrežu Rome uspeo da zatrese Rodrigo Palasio, a to je učinio u finišu prvog poluvremena, u 44. minutu, kada je praktično i postavljen konačan rezultat - 2:1.

Minimalan trijumf Rimljana daje šanse u revanšu i jednima i drugima, pa bi trebalo očekivati veoma zanimljiv duel na ''Meaci''.