nedelja 27.10.2019.
19:54

Četvrta pobeda Rome, peti poraz Milana u devet odigranih kola Serije A.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Derbi devetog kola italijanske Serije A odigran je na rimskom ''Olimpiku'', gde je Roma večeras savladala Milan rezultatom 2:1.

''Rosoneri'' su bili konkretniji u prvih pola sata, šanse su propuštali Rafael Leao, zatim Čalhanoglu, pa Suso, čiji je pogodak u 16. mintu poništen zbog ofsajda.

Kako se bližio kraj poluvremena, Roma je preuzimala kontrolu, a Zaniolov udarac je u 37. minutu zaustavio Donaruma.

Ipak, nepun minut kasnije, domaći su poveli iz kornera koji je potom usledio, a loptu je na drugoj stativi sačekao Edin Džeko i prosledio je pod prečku - 1:0.

Njegov gol je obeležio prvo poluvreme, a u nastavku se nije dugo čekalo na reakciju ekipe Milana. Igrao se 55. minut, Kalabrija je sa desne strane uputio centaršut u kazneni prostor, gde je Teo Ernandez odlično prihvatio levom nogom, a onda je desnom poslao u mrežu golmana Lopeza - 1:1.

I, kada su navijači Milana počeli da se nadaju preokretu, usledio je novi ''hladan tuš'' za goste. Edin Džeko je na tridesetak metara od gola prihvatio jednu poklon loptu sa desne strane, odmah ju je prosledio ka Zaniolu, a ovaj sa ivice kaznenog prostora pogađa donji desni ugao Donaruminog gola - 2:1.

Finiš meča obeležio je Čalhanoglu, koji je propustio dve prilike da spase ''Rosonere'' poraza. Najpre je u 88. minutu posle dodavanja Pjonteka sa desne strane pogodio spoljnji deo mreže, a u drugom minutu nadoknade vremena je dobro izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, gađao je suprotan ugao, međutim, lopta je prohujala pored stative.

Ni to nije bilo sve, Milan je nastavio da napada, a u poslednjim trenucima je Aleksandar Kolarov sačuvao pobedu svom timu, požrtvovanom intervencijom u petercu ispred Kalabrije.

Kolarov je odigrao čitav meč i imao jedan ozbiljan pokušaj iz slobodnog udarca.