Roma ubedljivo do četvrtfinala Kupa!

• 11. decembar 2012.

• 23:30

Rimljani nastavljaju sa pobedama i iz meča u meč potvrdđuju odličnu formu.

Posle sve boljih partija u Seriji A, Roma je u istom stilu nastavila i u Kupu Italije. U utakmici osmine finala, ''Vučica'' je na svom terenu ubedljivo savladala Atalantu rezultatom 3:0.

Trijumf Rimljana najavio je Miralem Pjanić u 22. minutu odličnim udarcem sa dvadesetak metara, kada se golman gostiju Konsilji nije proslavio - 1:0.

Nepunih deset minuta kasnije Osvaldo je iskoristio novi kiks golmana Atalante i njegov nesporazum sa svojim saigračem, bio je brži od obojice i duplirao prednost - 2:0.

Konačan rezultat postavljen je početkom drugog poluvremena, kada je Destro realizovao još jednu odličnu akciju ekipe Zdenjeka Zemana - 3:0. Golove pogledajte OVDE.

Inače, Roma je od 56. minuta igrala bez isključenog Osvalda, ali to gostima nije pomoglo da ublaže poraz. U ekipi Atalante, Ivan Radovanović nije dobio priliku da zaigra.