Roma u seriji, Toti blistao!

• 08. decembar 2012.

• 22:44

''Vučica'' stigla i do četvrte uzastopne pobede u Seriji A! Oružje pred Totijem i drugovima položila i Fiorentina, u drugoj utakmici 16. kola.

Roma je još jednom potvrdila da se nalazi u odličnoj formi! Ekipa Zdenjeka Zemana je svojim navijačima priredila još jednu goleadu i na kraju savladala Fiorentinu rezultatom 4:2, za dalji proboj ka vodećim ekipama na tabeli.

Leandro Kastan je već u sedmom minutu doneo vođstvo Rimljanima, ali je neizvesnost vratio Ronkalja samo sedam minuta kasnije.

Ni radost ''Viole'' nije dugo trajala. Već u 19. minutu Roma ponovo vodi, a strelac je kapiten Frančesko Toti, posle lepe akcije koji je započeo Pjanić, a nastavio Destro.

''Princ Rima'' na isteku prvog poluvremena postiže još jedan gol, ovog puta sjajnim udarcem sa preko 25 metara i Roma dolazi do ubedljivih 3:1!

Tek što je počelo drugo poluvreme, El Hamdaui ponovo vraća goste u igru, smanjuje na 3:2. Neizvesnost je potrajala sve do samog finiša meča, a onda je Osvaldo, u 89. minutu postigao četvrti gol za domaće i rešio ovaj meč u njihovu korist. Golove pogledajte OVDE

Roma se ovom pobedom izjednačila na tabeli sa Fiorentinom. Obe ekipe sada imaju po 29 bodova, na deobi četvrtog mesta na tabeli.

Podsetimo, u prvoj utakmici 16. kola, Atalanta je savladala Parmu.