Roma u ciljnu ravninu ulazi u trećoj brzini, Kolarov dao gol DESNOM nogom!

subota 27.04.2019.
19:52

Roma odlična.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Na meču 34. kola italijanskog šampionata ekipa Rome je na svom terenu odradila posao savladavši Kaljari rezultatom 3:0.

Roma je tako stigla do 4. mesta na tabeli, a da li će ta radost trajati samo do sutra kada Milan igra sa Torinom u gostima, ostaje da vidimo.

"Vučica" je danas slavila sa 3:0 (2:0), a zanimljivo da je prva dva gola postigla u prvih deset minuta.

Već u 5. minutu Federiko Facio je iz drugog pokušaja glavom smestio loptu, ne u mrežu, ali iza linije golmana Kaljarija, sudija je pokazao na centar.

Samo tri minuta kasnije, novi gol u mreži Kaljarija, Džastin Klajvert je prošao po desnoj strani, uposlio Pastorea u sredini kaznenog prostora, a ovaj je milimetarski preciznim hicem pogodio malu mrežu za 2:0.

Daleko od toga da je Roma stala nakon drugog gola, imali su dosta dobrih akcija, nekoliko šansi, ali više golova nismo videli. Florenci, Pastore, Pelegrini, Džeko, ponovo Pelegrini... Ipak, rezultat se nije menjao do 86. minuta.

Tada je na scenu stupio Aleksandar Kolarov, dočekao je odbijenu loptu i DESNOM nogom postigao gol.

Roma je ušla u dobru formu pred kraj prvenstva, u najboljem trenutku po klub imajući u vidu da će se voditi velika borba za učešće u Ligi šampiona.