Roma stala na ostrvu, Miha "odličan 5"!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 28. avgust 2016.

• 22:46

Kompletirano drugo kolo, Roma ispustila prednost od dva gola na Sardiniji, Torino torpedovao Bolonju, Sasuolo i klubovi iz Đenove prate Juve!

Roma stala na ostrvu, Miha
Fiorentina je od početka napala žestoko i rezultat toga je vođstvo posle pola sata, Karlos Sančez, pojačanje iz Aston Vile je glavom matirao veterana Sorentina za vođstvo "Ljubičastih".

Roma je kao i protiv Udinezea prošle nedelje načela rivala sa bele tačke, Peroti je nastavio golgetersku seriju, a Sardi su mogli da izjednače preko Borijela.

Odmah na startu drugog poluvremena, Strotman je ohladio "ostrvljane", Džeko koji je zamenio El Šaravija je učestvovao u akciji, Holanđanin matirao Storarija, za 2:0. Ali, Kaljari se nije dao, odlični Borijelo svojim drugim golom u sezoni vraća nadu.

U finišu i jedna i druga ekipa su propuštale šanse, Sau u finišu ipak donosi veliki bod povratniku u elitu, koji su po svemu viđenom i zaslužili! Posle ispadanja iz Lige šampiona, još jedno razočaranje za Romu.

Peskara je promašila nekoliko prilika na "Mapeiju", šanse su imali Kaprari i Ljomber, ali su "Delfini" kažnjeni u finišu prvog dela kada je Francuz Defrel pretvorio asistenciju Dankan u vođstvo "Emilijana". U drugom poluvremenu neizbežni Mimo Berardi pogađa mrežu povratnika u elitu i Sasuolo potvrđuje trijumf, imaju perfektan učinak na startu.

Doduše, do kraja je domaćin strepeo, Manaj, Albanac koji je na pozajmici iz Intera je smanjio rezultat, ali se ispostavilo da je to samo počasni gol, mada je isti igrač imao šansu da razočara crno-zelene.

Krotone je prvi prvoligaški gol postigao na debiju na neutralnom terenu u Peskari. Rafaele Paladina nekada fudbaler Juventusa je matirao Lamanu, šok za bivšeg trenera Kalabreza, Hrvata Jurića koji je ovog leta posle promocije u elitu otišao u Đenovu, za koju je i igrao svojevremeno.

U nastavku preokret, domaćin je pao, Gakpe i Pavoleti za pet minuta okreću stvari, da bi sjajni Pavoleti svojim drugim golom na Adrijatiku u Krotoneu doveo Đenovljane na prag pobede.

Udineze je načeo Empoli već u 3. minutu, Felipe je savladao Pelagotija.U samom finišu Perica je posle kontre postavio konačnij 2:0. Domaćin je osvojio dragocene bodove, Empoli ostao bez isključenog Laurinija i prikovan za dno sa dva poraza. Uroš Ćosić je ušao u finišu kod gostiju, Krunić zamenjen na startu drugog poluvremena.

Uzbudljivo je bilo u Torinu, "Bikovi"su poveli golom Belotija, Tajder je izjednačio četiri minuta kasnije, ali do odlaska na odmor ponovo Beloti uz još jednu akciju De Silvestrija matira Mirantea. U nastavku, Martinez koji je odigrao odlično kada je već u 26. minutu zamenio povređenog Ljajića povećava na 3:1 za Torino. Do kraja su Felsinei pretrpeli ubedljiv poraz,  Baseli povećava na 4:1, a Beloti opet promašuje penal, ovoga puta kao u Milanu nije njegov tim koštao bodova. Do kraja je postigao ipak het-trik, pa je pukla "petarda" pred razdraganim navijačima na "Olimpiku".

Atalanta je povela golom odličnog mladog Kesija (njegov već treći gol u sezoni) na "Marasiju protiv Sampdorije, ali je za desetak minuta domaćin okrenuoc u finišu prvog dela. Kvaljarela i Bareto su postigli golove za prednost Dorijana. Posao im je bio olakšan jer je u 43. minutu Karmona dobio drugi žuti karton.

U prvom meču dana, novo razočaranje za navijače Intera, mršavi remi protiv Palerma kod kuće.

Juče je Juventus u uvodnom meču kola odneo bodove iz Rima protiv Lacija, a Napoli protiv Milana stigao do prve pobede.

Lacio - Juventus 0:1
Napoli - Roma 4:2
Inter - Palermo 1:1
Sampdorija - Atalanta 2:1
Kaljari - Roma 2:2
Torino - Bolonja 5:1
Fiorentina - Kjevo 1:0
Udineze - Empoli 2:0