22:40

Sjajna partija Filipa Đuričića u pobedi Sasuola.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Roma je ponovo razočarala svoje navijače.

Sasuolo je danas bio bolji rival od Rimljana sa 4:2 (3:0) u utakmici koja je obilovala šansama na obe strane, pa i golovima kojih smo videli čak šest.

Vrlo brzo je Roma bila u nokdaunu. Federiko Kaputo je sa dva gola doneo prednost Sasuolu nakon sjajnih akcija, a prvi gol je nešto što će se prepričavati zbog proklizavanja Manćinija kojeg je pomenuti fudbaler domaćih varkom izbacio iz igre, pa je kasnije pogodio mrežu.

Drugi gol je usledio u 16. minutu, da bi na ogromnih 3:0 povisio Filip Đuričić nakon dodavanja Berardija.

Svi su očekivali da se Roma trgne iz letargije i da proigra u nastavku, što se i desilo. Roma je igrala odlično, posebno nakon ulaska Peresa, a Edin Džeko je već u 55. minutu utakmice uspeo da postigne gol za 3:1. Kada je Lorenco Pelegrini dobio drugi žuti karton mislili smo da je to to, da će Roma ponovo izgubiti, ali je gost ovoga puta bio tvrd orah sa igračem manje.

Vereto je pogodio iz penala za 3:2, ali drama nije mnogo trajala pošto je Boga postavio konačnih 4:2 samo dva minuta kasnije, u 74. minutu. Bio je to fantastičan gol, sve je sam uradio ovaj fudbaler iako je imao Đuričića otvorenog u dobroj poziciji.