utorak 07.02.2017.
22:35

Ubedljiva pobeda ''vučice''.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Fudbaleri Rome deklasirali su na svom Olimpiku ekipu Fiorentine rezultatom 4:0 (1:0) u zaostaloj utakmici Serije A.

Heroj u pobedi Rimljana bio je dvostruki strelac Edin Džeko koji je sada prvi strelac lige sa 17 datih golova, jednim više od Mertensa.

Roma je do vođstva došla golom Edina Džeka koji je bio na ivici ofsajda, posle pasa De Rosija i pogodio prvi ugao za 1:0.

U 58. minutu, Danijele De Rosi je ponovo bio asistent, a strelac je bio Federiko Fasio za nedostižnih 2:0.

U 75. minutu, Naingolan je povisio na 3:0, da bi sedam minuta pre kraja, Džeko svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4:0.

Roma je zadržala korak za Juventusom, koji ima četiri boda više, ali u sredu od 18 sati gostuje Krotoneu.