• 26. septembar 2015.

• 19:54

Novajlija Karpi platio ceh za dva loša rezultata Rome u poslednjih sedam dana.

Roma
Roma je počela žestoko, gol Karpija pod opsadom, silno motivisani domaćin želeo je da se iskupi za loše mečeve protiv Sasuola i poraz u Đenovi sredinom nedelje.

Imao je Borijelo jednu šansu za goste, ali kada je Manolas načeo Brkića sve je bilo lakše. Grk je izbegao ofsajd zamku, bio je sam ispred nekadašnjeg kapitena Vojvodine, 1:0.

Ubrzo zatim je kralj slobodnih udaraca Miralem Pjanić iz penala povećao na 2:0.

Nekoliko minuta kasnije i treća lopta u mreži Srbina, Maikon je šutirao, Brkić odbio, Žervinjo spremio otpadak u mrežu.

Do odlaska na odmor, Borijelo se upisao u listu strelaca protiv bivšeg kluba, pogodio je uz malo sreće, lopta je zakačila i De Rosija.

U nastavku, Roma već posle pet minuta stiže do pokera. Neiskusna odbrana Karpija je pogrešila, Salah i Toti su ih izigrali pa je Egipćanin povisio na 4:1.

Sredinom drugog poluvremena i peta lopta u mreži Brkića, Salah i Maikon su kombinovali, Lukas Dinje je otvorio konto u Seriji A.

Do kraja nova šansa za Žervinja, ali i promašeni penal Matosa za Karpi.

Golove sa "Olimpika" možete videti ovde.

To je bilo sve, Rimljani ubedljivi, njihova treća pobeda u šampionatu, imaju 11 bodova i četiri koraka su iza Intera koji sutra igra svoj meč 6. kola.

U derbiju se večeras od 20:45 pod Vezuvom sastaju Napoli i Juventus.