Roma povela, pa spasavala živu glavu protiv Mihinog Milana!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 09. januar 2016.

• 22:36

Na kraju 1:1, niko neće biti zadovoljan. "Rosoneri" propustili priliku da okrenu rezultat u nastavku, a Siniša Mihajlović na bizaran način zaradio isključenje.

Loš početak Milana, već u 4. minutu Roma je prvencem tamnoputog Ridigera povela.

"Rosoneri" su slabo branili prekide, štoper Rimljana je imao još jednu šansu, Donaruma je intervenisao, zatim je Milan spasila prečka.

Iako su gosti imali više loptu u posedu, "Vučica" opasnija, na kraju na poluvremenu 1:0 i još je Mihajlović mogao da bude zadovoljan rezultatom.

A onda u nastavku, potpuno drugačija priča.

Već nakon nekoliko minuta izjednačenje, Kucka je nadskočio odbranu Rimljana i savladao Šćešnog.

Milan je bio mnogo bolji tim, ređale su se opasne situacije pred golom Poljaka, Kucka je promašio zicer nakon odličnog prodora Boatenga.

Iznervirani Mihajlović je šutnuo flašicu sa vodom, pa ga je sudija Orsato isključio.

O tome možete da čitate ovde, do kraja, samo prilika za Žervinja, probao je Garsija sa Totijem, oba tima su se zadovoljila remijem iako on nikome ne odgovara.

Milan je bio bliži pobedi u nastavku, Mihajlović će verovatno preživeti, ponovo je sačuvao posao u Rimu (podsetimo, dobili su Lacio), a Rudi Garsija bi već od sutra mogao da traži novi posao.

Roma je sve dalje od vrha, ponovo su imali nerealne ambicije. U prva dva meča dana, Karpi je dobio Udineze, a Lacio je odneo bodove iz Firence uz sjajnu partiju i gol Sergeja Milinković-Savića.

O tome možete čitati ovde, a golove iz Milana videti ovde.