Roma po starom, "štuca" već na startu!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 22. avgust 2015.

• 19:54

Repriza iz prošle sezone, Boško Janković ponovo dao gol Romi, a na "Bentegodiju" još jednom završeno 1:1!

Roma po starom,
Odličan fudbal na "Bentegodiju" na otvaranju Serije A.

Verona se odlično suprotstavila favorizovanoj Romi, od naših Boško Janković je bio na terenu od starta, na drugoj strani Adem Ljajić na klupi.

Iako je gost imao loptu više u posedu, domaći opasniji, Huanito Gomez je imao odličnu šansu, Verona je opasno pretila iz kontre, dok je na drugoj strani Džeko bio odsečen na svom debiju u Italiji.

Najbolju priliku imao je Janković koji je savladao Šćešnog, ali je De Rosi izvadio loptu iz gola i sprečio siguran pogodak.

Ali, Boško Janković je specijalista za golove protiv Rome, i prošle godine je bio strelac. U nastavku je na drugoj stativi sačekao centaršut Halfredsona i matirao Poljaka.

Inače, pre toga je nekadašnji golman Arsenala Šćešni odbranio u dva navrata udarce Halfredsona i Huanita Gomeza, Verona je bila bolji tim i zaslužila prednost.

Gol Jankovića možete videti ovde.

No, radost je trajala samo pet minuta, ni iz čega Florenci uspeva da izjednači, golu je prethodila slaba intervencija Rafaela.

Ali, brazilski golman se u dva navrata posle izjednačenja iskupio, "Vučica" je u poslednjih 15 minuta zaigrala mnogo bolje. Janković, centralna figura meča je šutirao u 77. minutu, Šćešni brani.

Najbolju šansu Edin Džeko je imao pet minuta pre kraja kada je zahvatio loptu glavom, ali nije pogodio okvir gola.

Pobedu za Romu je promašio Miralem Pjanić, imao je Bosanac sjajnu priliku, pa je onda Naingolan u nadoknadi šutirao glavom, ostalo je 1:1, kao i prošle godine.

Roma neće biti zadovoljna, nastavili su po starom, od prošle godine, izgubljena dva boda već na startu.