Roma našla formulu za Olimpiko

• 04. novembar 2012.

• 22:44

Posle dva uzastopna poraza, ekipa Zdenjeka Zemana ubedljivo savladala Palermo u poslednjoj utakmici 11. kola Serije A.

''Vučica'' je i večeras prikazala efikasnu igru, ali za razliku od prethodnih mečeva, u večerašnjem duelu sa Palermom se uglavnom tresla protivnička mreža - za konačnih 4:1.

Pobedu Rimljana najavio je kapiten Frančesko Toti, koji je posle centaršuta Pirisa sa desne strane, iz dva pokušaja glavom sproveo loptu u mrežu - 1:0.

Dvadeset minuta kasnije, veliki nesporazum golmana gostiju i defanzivca Munjoza, sudarili su se u pokušaju da dođu do lopte, na pravom mestu je Osvaldo i Roma vodi 2:0.

Svaka sumnja u eventualni preokret gostiju otklonjena je u 69. minutu, kada je Lamela postigao treći gol za domaće, a deset minuta kasnije isti igrač je asistirao Destru za 4:0.

Destro je posle proslave pogotka ispraćen u svlačionicu zbog drugog žutog kartona, a počasni gol za goste postigao je Iličić u 84. minutu. Sve golove možete pogledati OVDE

Roma se ovom pobedom probila na šesto mesto sa 17 bodova, a Palermo je ostao na pretposlednjem mestu sa svega osam osvojenih bodova.