• Autor: Aleksandar Obrenović

• 25. april 2015.

• 22:42

Inter i Roma su igrali derbi 32. kola italijanske Serije A, a pobedu su na kraju slavili izabranici Roberta Manćinija.

Krenuo je Inter nešto ofanzivnije u ovaj meč, a sve im se isplatilo nakon što je Ernaneš izveo sjajan potez. Oslobodio se svog čuvara, šutirao sa nekih 20 metara i savladao De Sanktisa koji nije imao šanse. Prelep gol, 1:0 za Inter.

Igrao se 15. minut kada se to desilo, a samo četiri minuta kasnije moglo je da dođe do izjednačenja. Ibarbo je dobro šutirao, ali je samo pogodio stativu, ostalo je 1:0 za ekipu Intera.

Nije bilo dobrih prilika do kraja prvog dela igre, a onda dosta uzbuđenja u drugom.

Prvu priliku propustio je Mauro Ikardi kada je njegov šut završio preko gola, a Miralem Pjanić je na drugoj strani pokušao da savlada golmana Handanovića, ali je i njegov udarac otišao preko prečke.

Ipak, izjednačenje smo videli u 63. minutu.

Lopta je došla do Naingolana koji je opalio iz sve snage po zemlji i savladao nemoćnog Slovenca u ovoj situaciji - 1:1.

Krenuo je Inter još ofanzivnije, De Sanktis je branio sasvim solidno, baš kao i Handanović koji je u 68. minutu odlično "izvukao" slobodnjak Pjanića.

Pitanje pobednika rešio je sjajni mauro Ikardi koji se izborio odlično za šut nakon asistencije Podolskog - 2:1.

Nije imala Roma prilike do kraja meča, sasvim zaslužena pobeda Intera koji je sada na pet bodova od mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Sa druge strane, ekipa Roma ostaje na 58 bodova, isto koliko ima i Lacio na trećem mestu, ali Roma ima i utakmicu više.

Vidić je danas odigrao celu utakmicu, sa druge strane Ljajić nije ulazio u igru.