Roma izbacila Mihu iz Kupa

• 09. januar 2014.

• 20:00

Fudbaleri Rome su pred svojim navijačima u četvrtak savladali Mihajlovićevu Sampdoriju i potpuno zasluženo izborili plasman u četvrtfinale nacionalnog Kupa.

Posle znatno bolje igre tokom čitavog meča, ekipa Rome je savladala Sampdoriju rezultatom 1-0, a s obzirom na broj prilika za domaće u ovom meču, trener gostiju Siniša Mihajlović čak može da bude i zadovoljan minimalnim porazom.

Jedini gol postignut je već posle šest minuta igre. Brza akcija Rimljana po levoj strani, usledio je centaršut u peterac, gde je najsnalažljiviji bio Grk Torosidis koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu.

Roma je posebno tokom prvog poluvremena imala potpunu dominaciju na terenu, stvarala prilike, a samo zahvaljujući odličnom golmanu ghostiju Fjorilju, pobeda domaćih nije bila ubedljivija.

Jedini gol pogledajte OVDE.

Među starterima u pobedničkoj ekipi bio je i Adem Ljajić koji je često pretio golu Mihajlovićeve ekipe, ali i novajlija Naingolan, koji je takođe imao jednu dobru priliku za gol, ali nije uspčeo da se upiše na debiju.

Naredni rival Romi biće ekipa Juventusa u četvrtfinalu.