subota 20.05.2017.
19:52

Rimljani nastavili da vrše pritisak na Juventus.

Epa/Matteo Bazzi

Fudbaleri Rome pobedili su u Veroni ekipu Kjeva rezultatom 5:3 (2:2) u pretposlednjem kolu Serije A.

Kjevo je u dva navrata vodio, ali je Roma uspela da dođe do važne pobede i tako sačuva nadu za titulu.

Domaći su poveli već u 15. minutu golom Kastra, ali je u 28. El Šaravi izjednačio posle asistencije Facija.

U 37. minutu, domaći su ponovo poveli, golom Inglesa, ali je u finišu prvog dela igre, Salah posle proigravanja Strotmana ponovo izjednačio - 2:2.

U 58. minutu, Strotman je zabeležio novu asistenciju, a El Šaravi drugi pogodak na meču za 2:3.

U 77. minutu, Salah je postigao svoj drugi pogodak, posle asistencije Džeka,da bi Bosanac nekoliko minuta kasnije svojim novim, efektnim golom sa 20 metara doneo veliki trijumf Romi, koja i dalje ima šansu da osvoji titulu.

Kjevo je uspeo da postigne još jedan pogodak preko Inglesa u 86. minutu, a u finišu meča, šansu na terenu dobio je i Frančesko Toti, koji je zamenio Džeka.

Roma sada ima bod manje od Juventusa, ali Stara dama u nedelju gostuje Krotoneu i u slučaju pobede, overiće novu titulu.

Podsetimo, tituli se i dalje nada Napoli koji večeras dočekuje Fiorentinu, i ukoliko pobedi, biće na dva boda od Juventusa i jedan iza Rome.