• Autor: Beta

• 19. mart 2012.

• 23:43

• Izvor: Beta

Golom Pabla Osvalda Roma je večeras na svom terenu savladala Đenovu rezultatom 1:0 i priključila se ekipama koje konkurišu za plasman na treće mesto, koje vodi u Ligu šampiona.

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu Djenovu sa 1:0 u 28. kolu Serije A i tako sačuvali nadu da će se vratiti u Ligu šampiona.

Jedini strelac na meču bio je Pablo Osvaldo već u trećem minutu meča. Djenova je najbolju šansu imala u 71. minutu, kada je Rodrigo Palasio pogodio prečku.

Roma je sada prišla na četiri boda zaostatka gradskom rivalu Laciju, koji je trenutno treći na tabeli, što je mesto koje vodi u poslednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Lacio ima 48 bodova, Napoli i Udineze po 47, dok je Roma šesta sa 44.

Ova utakmica igrana je u ponedeljak zato što se u subotu igrala ragbi utakmica Italija-Škotska na Olimpijskom stadionu u Rimu.

Srpski reprezentativac Boško Janković dobio je priliku u drugih 45 minuta, pošto je u poluvremenu zamenio Marka Rosija.