• Autor: Aleksandar Obrenović

• 13. mart 2016.

• 19:20

Borusija iz Dortmunda danas je savladala ekipu Majnca, jednog od konkurenata za učešće u Evropi ove sezone.

Rezultatom 2:0 ekipa Tomasa Tuhela savladala je Majnc u okviru 26. kola Bundeslige i tako je nastavila svoju poteru za Bajernom iz Minhena koji i dalje ima 5 bodova prednosti na tabeli.

Podatak da ekipa Majnca nije uputila niti jedan jedini šut u okvir gola dovoljno govori o tome ko je bio bolji danas.

Prvo poluvreme i nije bilo toliko zanimljivo, sve dok Rojs nije postigao gol na asistenciju Gonzala Kastra u 30. minutu.

Nakon toga Majnc se malo otvorio, što je Borusija iskoristila tek u drugom poluvremenu.

Imali su nekoliko dobrih prilika, ali samo je Kagava u 73. minutu uspeo da savlada gostujućeg golmana i da osigura tako tri boda svojoj ekipi.