Rodrigez promašio penal, pa iz popravnog doneo pobedu Kolumbiji!

četvrtak 23.03.2017.
23:31

Odigrana prva utakmica u kvalifikacijama za SP u Južnoj Americi u ovoj godini.

BETA/AP Photo/ Luis Hidalgo

Fudbaleri Kolumbije pobedili su kao domaćini selekciju Bolivije rezultatom 1:0 (0:0) u 13. kolu kvalifikacija za SP u grupi Južna Amerika.

Strelac pobedonosnog gola za Kolumbiju bio je Hames Rodrigez u 83. minutu nakon odbitka posle promašenog penala.

Kolumbijci su bili daleko bolji rivali, pošto su imali blizu 20 udaraca ka golu, veliki broj prilika, dok su fudbaleri Bolivije uputili samo jedan šut u okvir gola.

U 83. minutu, sudija je opravdano pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Rodrigez. Golman Bolivije Lampe je pročitao njegov pokušaj, ali se lopta odbila pravo na nogu Rodrigeza koji je lako pogodio mrežu iz drugog pokušaja za 1:0.

Ovim trijumfom, Kolumbija je skočila na treće mesto, ali preostali mečevi se tek igraju u toku noći.

Sve u svemu, tabela je veoma neizvesna, šest ekipa konkuriše za pet mesta i očekuje se velika borba do samog kraja.