• Autor: Boris Jovanović

• 20. novembar 2013.

• 09:11

Fudbaler Milana pravi specijalista za Čileance, noćas po povratku u reprezentaciju doneo trijumf Brazilcima i pretekao Pelea.

Verovali ili ne, Robinjo je Čileancima u karijeri dao devet golova, jedan više od svog idola Pelea. Ne postoji Brazilac koji je južnoameričkim rivalima napravio toliko problema.

Nakon dve godine se fudbaler Milana vratio u reprezentaciju, njegov gol glavom je doneo trijumf Brazilcima od 2:1, a sam Robinjo je povećao svoje šanse da se nađe među učesnicima Mondijala.

Brazilci su poveli u 14. minutu kada je na asistenciju Oskara, Hulk savladao Brava. Posle toga su Brazilci propustili par šansi da povećaju prednost, na drugoj strani je Eduardo Vargas poravnao rezultat koga baš nije impresionirala činjenica da mu je David Luiz okrenuo leđa.

Ipak pobednika je desetak minuta pre kraja rešio Robinjo, prethodno je čileansi golman loše procenio centaršut Maikona. Na kraju 2:1, očekuje se da će posle meča sa Južnom Afrikom u martu, Skolari izabrati tim za Mondijal.