Robinjo i Babačan udaljili Bašakšehir od titule, Turan nasrtao na sudiju!

• Autor: Nikola Miloradović

• 04. maj 2018.

• 21:11

Na premijeri 32. kola turske Super Lige, Bašakšehir je ugostio Sivaspor.

Fudbaleri Istanbul Bašakšehira nisu uspeli da slave na svom stadionu protiv Sivasa, na kraju je bilo 1:1 (1:0).

Igrao se 14. minut kada je Bosanac Bajić doneo prednost domaćoj ekipi, na asistenciju Elije.

A onda, pred kraj prvog dela igre, Mosoro dobija drugi žuti karton, te je domaćin ostao sa desetoricom naterenu.

Na startu drugog dela igre trener Sivasa na teren šalje i iskusnog Robinja, a ispostavilo se da je upravo Brazilac bio najzaslužniji za bod do kojeg je Sivas došao duboko u sudijskoj nadoknadi vremena.

Igrao se drugi minut nadoknade, kada je Robinjo uputio centaršut sa leve strane kaznenog prostora domaćina, ali je lopta išla u bliži ugao i delovalo je da će Babačan uspeti da sačuva mrežu. Međutim, golman Bašakšehira je nespretno odreagovao, lopta se odbila od njega ka golu, pogodila stativu i na kraju nekako završila preko gol linije, Sivas je poravnao.

Veliko razočarenje su doživeli domaći fudbaleri, toliko su bili demoralisani da su nepravilo izveli udarac sa centra, a onda je u petom minutu nadoknade direktan crveni karton dobio bivši fudbaler Barselone i Atletiko Madrida Arda Turan., zbog guranja linijskog sudije.

Nakon ovog remija, Bašakšehir ima isti broj bodova kao vodeći Galatasaraj, ali ima i utakmicu više od ekipe Fatiha Terima, dok imaju tri boda više od Fenerbahčea, takođe uz utakmicu više.