Roben gospodario ''Vemblijem'', het-trik Mesija, porazi ''pancera'' i ''azura''...

• 29. februar 2012.

• 22:54

Dosta zanimljivih prijateljskih mečeva odigrano je večeras širom Evrope, a videli smo i nekoliko iznenađujućih rezultata. Pažnju je najviše privukao duel Engleske i Holandije na Vembliju, a pobedu su odnele ''lale'' posle dosta uzbuđenja. SAD iznenadile ''azure'', Francuska slavila u Bremenu. Mesi u svom stilu za pobedu Argentine, Portugal sa Ronaldom samo do 0:0 sa Poljacima...

Holanđani su početkom drugog poluvremena za dva minuta postigli dva gola i šokirali Engleze u debiju Stjuarta Pirsa u ulozi selektora.

Najpre je Roben u 57. minutu, u svom stilu probio odbranu domaćih i preciznim udarcem poslao loptu u mrežu, da bi samo minut kasnije Kajt centrirao ka Huntelaru, a napadač Šalkea glavom smestio loptu u mrežu - 0:2.

Ipak, nisu se predavali Englezi i preko Kejhila u 85. i Ešlija Janga u 90. minutu stižu do izjednačenja. I, kada se očekivao remi, Arjen Roben je u nadoknadi vremena ponovo šokirao domaće navijače i ipak doneo pobedu Holandiji - 2:3.

Neprijatno je iznenadila i Italija, koja je u Đenovi poražena od selekcije SAD rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Dempsi u 59. minutu. Do kraja su ''azuri'' imali inicijativu, vršili konstantan pritisak, stvorili i par odličnih prilika, ali su Amerikanci uspeli da se odbrane.

Leo Mesi briljirao je u trijumfu ''gaučosa'' protiv Švajcarske. Najbolji fudbaler sveta postigao je sva tri gola za svoj tim u trijumfu rezultatom 3:1. Ipak, neizvesnost u ovom meču trajala je do samog finiša, pošto je do 88. minuta rezultat bioi 1:1. Ipak, Mesi je do kraja uspeo da postigne još dva gola i reši pitanje pobednika.

Još jedan zanimljiv duel odigran je u Bremenu, gde je Francuska savladala domaću Nemačku rezultatom 2:1. Pobedu ekipe Lorana Blana najavio je Žiru posle 20 minuta igre, prednost je duplirao Maluda polovinom drugog poluvremena, a ''panceri'' su uspeli u poslednjim trenucima da dođu samo do počasnog gola preko Kakaua.

Kristijano Ronaldo nije pomogao Portugalcima da ostvare pobedu nad selekcijom Poljske. Meč je završen bez golova.