River preko trnja do zvezda, majstor Kinterova osveta bezobraznom Benedetu - River je prvak Južne Amerike!

nedelja 09.12.2018.
23:03

Vredelo je čekati skoro mesec dana na ovakav spektakl u Madridu.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Svedoci smo pravog spektakla u Madridu gde je River plejt osvojio svoju četvrtu titulu prvaka Južne Amerike pošto je savladao Boku Juniors sa 3:1 nakon produžetaka u revanš susretu Kopa Libertadoresa.

Svesno su fudbaleri Boke prepustili inicijativu nominalnom domaćinu koji je imao terensku inicijativu i veći posel lopte u prvom poluvremenu.

Ipak, do prve prilike stigao je Perez koji je u 11. minutu iz samog peterca Rivera direktno pogodio Armanija koji je sjajno reagovao i odbranio izuzetno težak udarac.

Još jednom je kapiten Boke mogao da postigne gol u 31. minutu kada je lopta odbijena od živog zida stigla do njega, međutim odbrana je uspela da ga izblokira, pa je njegov udarac završio pored gola.

Gosti su se polako oslobađali početnog pritiska, a sve je kulminiralo u 44. minutu.

Boka River

Tom prilikom Benedeto je napravio izuzetno nesportski gest ka rivalu Montijelu kojeg je odgurnuo, a potom mu se i rugao odmah po postizanju pogotka.

U prvom narednom napadu, kapiten domaćina Maidana mu nije ostao dužan, pa je prilikom čišćenja lopte pokupio i napadača Boke.

Dario Benedeto Gonzalo Montijel Boka River

River je krenuo u drugo poluvreme sa namerom da preuzme konce igre i posedom lopte obezbedi mir ispred svog gola.

Fernandez, pa potom i Perez bili su vrlo opasni po Andrada, ali nisu uspeli da ga savladaju sve do 68. minuta.

Od tog trenutka River je krenuo da igra jako povezanije i sigurnije, ali bez prilika na obe strane se stiglo do produžetaka.

A na početku istih - isključenje! Boka je katastrofalno krenula u produžetke pošto je Barios dobio drugi žuti karton nakon oštrog starta nad Palasiosom.

Totalna ludnica je usledila u drugom produžetku, rezervista Huan Kintero je pokazao svoju fudbalsku klasu u 109. minutu.

Boka je krenula na sve ili ništa, ali nije vredelo, na kraju je ostala bez još jednog igrača pošto je Gago morao da napusti igru zbog povrede.

Nije pomogao ni ulazak Teveza, niti odluka golmana Boke da u poslednjim trenucima meča igra maltene kao još jedan napadač prilikom prekida.