River Plejt šampion Južne Amerike!

Autor: Boban Filipović
četvrtak 06.08.2015.
17:12

Ubedljivom pobedom u revanš meču finala Kopa Libertadors protiv meksičkog Tigresa na 'El Monumentalu', argentinski gigant se okitio trećom titulom u ovom prestižnom takmičenju u svojoj istoriji.

BETA/AP Photo/Santiago Filipuzzi

Prva finalna utakmica odigrana pre nedelju dana u San Nikolas de los Garzi završena je bez golova, dok je u revanšu u Buenos Ajresu rano jutros River Plejt slavio sa ubedljivih 3:0.

Otpor gostiju iz Meksika ekipa Marsela Galjarda je slomila u poslednjim trenucima prvog poluvremena kada je Alario doveo River u vođstvo na asistenciju Vanjionija.

Prednost je duplirana 15 minuta pre kraja utakmice pošto je urugvajski reprezentativac Karlos Sančez bio precizan sa bele tačke, a "tačku na I" stavio je Ramio Funes Mori četiri minuta kasnije.

River Plejtu je ovo treći trofej u Kopa Libertadores u klupskoj istoriji, prvi u XXI veku.

Zanimljivo, River je zimus osvojio Kopa Sudamerikana, južnoamerički pandan Ligi Evrope.