10:58

Još jedan spektakl su odigrali Boka Juniors i River Plata.

Beta/AP Photo/Natacha Pisarenko

Po mišljenju mnogih derbi između Boke i Rivera spada u najvatreniji derbi na svetu.

Tako je bilo i ovoga puta. Zapaljiva atmosfera,dosta tenzije na terenu, prelepi potezi i dva gola, sve što treba jednoj utakmici da bude spektakl.

Dugo su svi iščekivali ovaj meč, prvenstveno što se ulazi u seriju od 3 meča u svega 11 dana.

Ovo je praznik fudbala za sve u Argentini, ali i najteži dana kada su u pitanju pripadnici organa reda i mira.

Dugo Boka Juniors nije imala ovako moćan tim pa su svi, sa pravom, očekivali pobedu na "Bombonjeri" i izbijanje na čelnu poziciju na tabeli.

Tako je i bilo, domaći su slavili sa 2-0. Golove su postigli rezervisti Pavon i Perez. Za svega 3 minuta, River je doživeo potpuni potop na prepunoj "Bombonjeri".

Prvo je u 84. minutu Pavon doneo vođstvo domaćima za erupciju oduševljenja na stadionu.

Slavlje se još nije završilo a već je bilo 2-0. U 87. minutu gol je postigao Perez. Potpuni delirijum među pristalicama Boke.

Boka je ovim trijumfom preuzela prvo mesto na tabeli sa 27 bodova. Tri manje imaju San Lorenco i River Plata.

Nema sumnje da će do kraja šampionata biti veoma zanimljivo.

Predaha nema, jer se novi "Supeklasiko" igra već u subotu u 02:00 časa ujutru. Ovoga puta okršaj se igra u okviru osmine finala Kopa Libertadores, River će biti domaćin.

Nema sumnje da će atmosfera na "Monumentalu" biti nalik sinoćnjoj. Svi u redovima Rivera očekuje revanš poraz.

Ko će tada biti uspešniji, videćemo, ali nema sumnje da nas čeka još jedan fudbalska poslastica!