Rimska drama, Laciju Superkup u poslednjim sekundama!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 13. avgust 2017.

• 22:42

Lacio umalo prosuo veliku prednost, no, na kraju pehar ostaje u Rimu. Juventus nespreman za start sezone!

Zvanični start italijanske sezone, Superkup se posle tri godine u Aziji vratio u Italiju.

Iako je formalno bio domaćin, Juventus je igrao protiv Lacija, tima koji je dobio u finalu kupa takođe na "Olimpiku" prošle sezone.

Juve je počeo odlično, u prvih pet minuta gol je visio u vazduhu. Heroj je bio Strakoša, Albanac je skinuo zicer Kuadradu, zatim i udarce Dibale i Iguaina.

I to je bilo sve od Juventusa u prvom poluvremenu. Lacio je uspeo da podigne glavu, borbenošću na sredini terena i presingom su preuzeli igru i mada nije bilo nekih šansi par puta su oprobali udarce iz daljine.

A onda posle pola sata, Kuadrado je pogrešio, brza lopta u dubinu, Imobile je pobegao štoperima rivala, Bufon ga ruši, sudija Masa se ne dvoumi. Penal za "Orlove", bivši omladinac Juventusa, Ćiro Imobile daje gol za vođsto Lacijala.

Posle toga su do poluvremena mogli da dotuku Juventus, divno je Sergej Milinković Savić ostavio loptu Basti koji šutira u Bufona, u nastavku akcije, probao je Leiva, Bufon brani.

Lacio bolji, gladniji, iako bez Keite koji čeka transfer u Juve, ali i povređenog Felipea Andersona.

U nastavku ništa se nije promenilo, kao da Juventus nije shvatio ozbiljno upozorenje, pa je Lacio duplirao vođstvo. Centaršut Parola, Imobile je nadskočio odbranu rivala, 2:0 oduševljenje pristalica domaćih.

Onda je Juventus preuzeo igru, ušli su De Šiljo i Daglas Košta, imao je priliku Iguain da vrati šampiona u igru, ali je zakasnio na drugoj stativi.

Imobile

I Lacio je preko Luisa Alberta mogao da stigne i do ubedljivije pobede, Juventus nemoćan, očigleno nisu spremni za sezonu i ovo je sada zabrinjavajuće za Alegrija.

A onda, drama u režiji Paola Dibale. Prvo je iz slobodnog udarca pogodio za 2:1, uvukao se strah odmah u igrače Lacija u poslednjih pet minuta. Kao da nisu verovali u sebe, De Fraj kasni, ruši Aleksa Sandra, bio je to penal u finišu za 2:2 i delirijum na severnoj tribini stadiona u Rimu.

I kada se mislilo da ćemo u produžetke, Lacio slavi. Akcija Lukakua, asistencija ka mladom Murđi koji postaje heroj Rima, 3:2 u poslednjem minutu nadoknade.

I da je pobedio, Juve ima mnogo razloga za brigu zbog igre, nisu spremni za sezonu, videlo se u većem delu meča, a ovo je druga godina u nizu i treći put u poslednje četiri sezone da gube Superkup.