Rimljani pokorili Napulj, Iguain tragičar!

nedelja 31.05.2015.
22:50

Derbi poslednjeg kola Serije A pripao Laciju, koji je izborio plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona! Mnogo uzbuđenja u Napulju, Iguain prokockao veliku priliku da Napoliju donese slavlje. Poraz Rome, goleada u Milanu, Mihin remi na oproštaju...

Beta/AP Photo/Salvatore Laporta

U borbi protiv direktnog konkurenta za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, Lacio je kao gost savladao ekipu Napolija sa 4-2, posle mnogo preokreta, uzbuđenja i dva crvena kartona tokom drugog poluvremena.

Podsetimo, Lacio je u večerašnji meč ušao sa tri boda više i Rimljanima je odgovaralo sve osim poraza.

Filip Đorđević je od samog starta zaigrao za goste, koji su tokom prvog poluvremena uspeli da steknu kapitalnu prednost.

Marko Parolo je u 33. minutu sjajnim udarcem sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane poslao loptu u gornji levi ugao gola golmana Anduhara i doneo Laciju vođstvo od 1-0.

Tek što su se Napolitanci oporavili od ovog šoka, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena usledio je novi. Lulić je asistirao Kandrevi, koji je umakao svojim čuvarima i na ulasku u kazneni prostor poslao loptu pored istrčalog Anduhara - 0:2!

Italy Soccer Serie A

Činilo se tada da Napoli neće imati čemu da se nada u nastavku meča, ali domaći se nisu mirili sa porazom.

Glavnu ulogu je preuzeo Gonzalo Iguain, koji je posle samo deset minuta igre u drugom poluvremenu uspeo da realizuje akciju Kaljehona sa desne strane i prepolovi prednost Rimljana - 1:2.

Problemi za Lacio su se nastavili i sedam minuta kasnije, kada je strelac prvog gola Marko Parolo dobio drugi žuti karton i gosti su ostali sa igračem manje na terenu.

Tu brojčanu prednost domaći su ekspresno iskoristili, i ponovo preko Iguaina, koji je ovoga puta odlično ispratio akciju Mertensa po levoj strani i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu za izjednačenje na 2-2!

Više od 25 minuta je od tada ostalo Napoliju da postigne i treći gol i izbori plasman u Ligu šampiona, ali je u razmaku od samo četiri minuta, Gulam je zaradio dva žuta kartona, pa je i Napoli ostao sa desetoricom igrača na terenu.

To nije poremetilo domaće, koji su samo šest minuta kasnije iznudili i jedanaesterac!

Loptu je na belu tačku stavio dvostruki strelac Gonzalo Iguain, ali umesto het-trika i potpunog preokreta Napolija, Iguain je loptu poslao preko gola i od junaka postao tragičar ovog meča!

Imao je zatim i Insinje priliku za Napoli, kada je Marketi sjajno intervenisao, a kazne za ove promašaje usledile su u finišu.

Prvo je Onazi u 85. minutu realizovao kontru za Lacio i praktično rešio sve dileme, da bi tačku stavio Miroslav Klose u nadoknadi vremena, za konačnih 2-4!

Klose je prethodno ušao u igru umesto Filipa Đorđevića, a u pobedi Lacija je važnu ulogu imao i Dušan Basta, koji je odlično odigrao ceo meč.

Golove možete da vidite OVDE.

Kad su ostali mečevi u pitanju, pažnju su privukli poraz Rome na svom terenu od Palerma (1-2), sedam golova u Milanu, u pobedi Intera nad Empolijem (4-3), kao i remi u Đenovi, na oproštaju Siniše Mihajlovića od klupe Sampdorije.

Utakmica u Milanu je posebno bila interesantna pošto je svih sedam golova postignuto u drugom poluvremenu! Palasio je započeo goleadu u 49. minutu, a golove za Inter su postigli i Ikardi dva puta, kao i Brozović.

Mkedilidze u 59. i Pućareli tri minuta kasnije su gostima doneli izjednasčenje na 2-2, ali je finiš pripao domaćima. Mkedilidze je na kraju svojim drugim golom smanjio na konačnih 4-3.

Vicešampionska ekipa Rome je poraz od Palerma doživela u poslednjim trenucima nadoknade vremena. Najpre je Palermo poveo golom Vaskeza u 35. minutu iz penala, a na izjednačenje se čekalo sve do 85. minuta, kada je pogodio Frančesko Toti.

Domaće je na kraju šokirao Beloti, pogotkom za konačnih 1-2 u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Najubedljiviji je bio Torino, koji je sa 5-0 ispratio Ćesenu u Seriju B, a sigurna je bila i Fiorentina protiv Kjeva.

Atalanta - Milan 1-3

Vrh tabele: Juventus 87, Roma 70, Lacio 69, Fiorentina 64, Napoli 63, Đenova 59... To su ekipe koje su izborile plasman na evropsku scenu.