subota 02.02.2019.
20:23

U poslednjem susretu današnjeg programa, u okviru 25. kola Premijer lige, Kardif je dočekao Bornmut.

Beta/Mark Kerton/PA via AP

Fudbaleri Kardifa slavili su pred svojim navijačima sa 2:0 (1:0) protiv Bornmuta.

Igrao se peti minut kada su puleni Nila Vornoka poveli, strelac je bio Bobi Rid sa bele tačke, nakon što je Kuk igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Napadač Kardifa je ovaj pogodak posvetio nestalom Emilijanu Sali, za čijim avionom, koji je nestao iznad Lamašna kada je Argentinac trebalo da se pridruži novim saigračima u Velsu, još uvek traje potraga.

Dobro su igrali domaći fudbaleri, Nijase je pripretio Borucu u 14. minutu, ali je Poljak uspeo da interveniše.

Eteridž je na drugoj strani još jednom pokazao da je sjajan golman, fantastično se bacio nakon dobrog pokušaja Surmana u 27. minutu i sačuvao mrežu.

Do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata, a samo što je počelo drugo poluvreme, Bobi Rid beži odbrani Bornmuta, uspeva da izbegne ofsajd zamku i lep pas Gunarsona pretvara u pogodak, svoj drugi na meču za 2:0.

U 79. minutu su gosti mogli da uzvrate preko Akea, ali je defanzivac glavom poslao loptu preko gola.

To je ipak bilo sve od gostiju, Kardif je zadržao dva gola viška i zasluženo slavio, tri velika boda za četu iz Velsa.