Riberi odložio šampionsku promociju - trijumf Bajerna u Bremenu

• 21. april 2012.

• 17:33

Fudbaleri Bajerna u finišu osvojili bodove Bremenu, pa je odložena promocija Dortmunda u novog-starog šampiona, bar do večeras. Pažnju je privukao i ''derbi začelja'' i pobeda ''fenjeraša'' Kajzerslauterna koji je trijumfom u Berlinu uspeo samo da ''napakosti'' Herti i, po svoj prilici, povuče je za sobom u ''Cvajtu''.

Na overu nove titule u Bundesligi, fudbaleri Dortmunda moraće još da sačekaju, bar do završetka njihovog večerašnjeg meča protiv Menhengladbaha.

Izgledalo je da će sve biti poznato posle današnjeg duela između Verdera i Bajerna, ali su Bavarci u poslednjim trenucima stigli do pobede i zadržali teoretske šanse u borbi za tron.

Početkom drugog poluvremena domaći su poveli golom Nalda, ali je isti igrač u 75. minutu postigao autogol i poravnao na 1:1. Pobedu gostima doneo je Riberi u nadoknadi vremena, posle odličnog driblinga, a zatim i odličnog šuta sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa leve strane.

Korak u suprortnom smeru, ka ''Cvajti'' napravila je Herta, koja je imala odličnu priliku da protiv ''otpisanog'' Kajzerslauterna popravi šanse u borbi za opstanak, ali je na svom terenu ostala bez ijednog boda - 1:2.

Pobedu u gostima zabeležio je i Leverkuzen u Hofenhajmu, a čovek odluke bio je Širle.

U Nirnbergu nije bilo pobednika, Hamburg je odneo bod, a Kačar je nastupio u drugom poluvremenu.

Kuzmanović je bio na klupi u duelu Kelna i Štutgarta. Domaći su poveli početkom drugog poluvremena, izjednačio je Kakau u 71. minutu.