Retkost na "Emirejtsu", domaćin vodi nakon 45 minuta

utorak 01.01.2019.
16:54

Utisak je da Fulamu baš nedostaje fudbaler "Tobdžija".

Beta/AP Photo/Matt Dunham

Arsenal je u okviru 21. kola Premijer lige dočekao Fulam, "Tobdžije" su u minulom kolu deklasirane na "Enfildu" (1:5), dok su "Kotidžeri" upisali trijumf protiv Hadersfilda (1:0).

Emeri i Ranijeri su imali problema sa sastavljanjem timova, Italijan recimo nije mogao da računa na Kaluma Čejmbersa, koji je igrač Arsenala na pozajmici u komšiliku, a po dogovoru nema pravo nastupa protiv matičnog kluba.

U prvih 45 minuta je domaćin bio daleko bolji rival, a poveli su u 25. minutu preko Granita Džake, nakon lepe asistencije Aleksa Ivobija.

Videli smo nekoliko dobrih prilika na obe strane, Sesenjon i Mitrović su bili najbliži postizanju pogotka za "Kotidžere", dok su Obamejang i Lakazet u samo dva minuta, u samoj završnici poluvremena, propustili izgledne prilike da uvećaju prednost svoje ekipe.

Na kraju prvog dela vodi Arsenal, tek drugi put ove sezone "Tobdžije" imaju prednost nakon prvih 45 minuta.