subota 17.10.2020.
15:22

Apolutno zaslužena pobeda Rendžersa.

Epa/Robert Perry

Seltik je dočekao Rendžers u okviru 11. kola Premijeršipa u Škotskoj, a pobedu je odneo gostujući tim.

Bilo je 0:2 (0:1) nakon fantastične igre ekipe Stivena Džerarda.

Od starta su počeli sa napadima ka golu Seltika, lopta je uglavnom bila u njihovom posedu i skoro svaki put kada bi stigli do kaznenog prostora, bili su opasni.

Prvi gol smo videli u 9. minutu utakmice, tada je Tavernije izveo slobodan udarac, najviši u skoku je bio Goldson, a čini se i da je golman Barkas mogao bolje da reaguje.

Seltik je imao nakon ovog gola terensku nadmoć par minuta, imali su nekoliko udaraca ka golu koji su bili izblokirani, odbrana Rendžersa je igrala sjajno u tom delu meča.

Početkom drugog poluvremena novi gol u mreži  Seltika, ponovo smo videli odličnu akciju po desnoj strani, lopta je došla do Goldsona koji je uz dosta sreće poslao loptu u mrežu za konačnih 0:2.

Imao je Seltik svoju šansu pred kraj utakmice da se vrati u meč, ali je ostala neiskorišćena. Ostaje i podatak da Seltik nije uputio niti jedan udarac u okvir gola.

Dakle, nakon ovog kola Rendžers ima 4 boda više od Seltika. Nil Lenon će morati mnogo toga da popravi...