Ren odneo bodove sa 'Žerlana'

Autor: Boban Filipović
subota 22.08.2015.
19:03

Veliko iznenađeneje viđeno je na prvoj utakmici subotnjeg programa u trećem kolu francuske Lige 1.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Vicešampion Francuske, Olimpik Lion, doživeo je prvi poraz u tekućoj sezoni.

Furnijeovi puleni napustili su teren na 'Žerlanu' pognute glave nakon utakmice sa Renom.

Gosti iz Bretanje su poveli već u sedmom minutu igre, strelac je bio brazilski napadač Pedro Enrike.

'Lavovi' su brzo izjednačili golom Nabila Fekira, ali ispotaviće se da to bilo sve konkretno od njih na ovom meču.

Iako su imali terensku inicijativu, domaći fudbaleri nisu uspevali ozbiljnije da zaprete sve do 55. minuta utakmice kada je Benoa Kostil skinuo zicer Lakazetu.

Ovaj promašaj najboljeg streca francuske lige iz prošle sezone je ekspresno kažnjen, magija Alžirca Mehdija Zefina donela je novu prednost Renu.

Gosti su se do kraja utakmice posvetili odbrani svog gola i uspeli u tome. Posle poslednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je pisalo 1:2.