Remi u San Sebastijanu, silna Malaga, krenulo i Valensiji!

• Autor: Filip Mitrović

• 08. decembar 2012.

• 23:51

Popodnevni duel između Real Sosijedada i Hetafea završen je bez pobednika 1:1, da bi zatim Malaga deklasirala ekipu Granade. Posle trijumfa Reala u Valjadolidu, subotnji program okončan pobedom Valensije nad Osasunom.

U okviru 15. kola španske Primere, Real Sosijedad je na svojoj "Anoeti" ugostio Hetafe.

Mreže su mirovale sve do 86-og minuta, kada je Lafita na asistenciju Gaviljana doveo goste u vođstvo.

I kada se činilo da će ceo plen biti odnet u predgrađe Madrida, Karlos Martinez u sudijskoj nadoknadi donosi bod baskisjkom timu. Real Sosijedad - Hetafe 1:1 (golovi).

Drugi meč dana odigran je u Malagi, gde je domaći tim ubedljivo savladao Granadu rezultatom 4:0.

Trijumf Malage najavio je Sančes, vodećim golom u 26. minutu, da bi sedam minuta kasnije Saviola duplirao prednost.

U nastavku meča još dva gola domaćih. Kamačo je u 75. minutu naterao golmana Tonja da treći put izvadi loptu iz mreže, a konačnih 4:0 postavio je Santa Kruz u 90. minutu.

Ovom pobedom, Malaga se na deobi četvrtog mesta izjednačila sa Betisom, koji ima utakmicu manje.

Real je zatim posle preokreta savladao Đukićev Valjadolid, a u poslednjem meču dana, Valensija je kao gost u Pamploni savladala domaću Osasunu sa 1:0. Posle dva ubedljiva poraza i promene trenera, trijumf Valnsiji doneo je Roberto Soldado, golom u 56. minutu.

U petak su na premijeri 15. kola remizirali Espanjol i Sevilja.