subota 25.08.2018.
23:27

Dobra utakmica u Lisabonu gde su u velikom derbiju igrali Benfika i Sporting.

EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Veliki broj prilika, dobrih napada i na kraju samo dva gola u remiju Benfike i Sportinga u okviru velikog derbija portugalskog šampionata.

Domaći (Benfika) su bili bolji rival danas u polju, možemo reći i da nisu imali previše sreće da stignu do sva tri boda. Malo je falilo i da ostanu bez ijednog.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, a onda je u 64. minutu Nani doveo goste u prednost iz kaznenog udarca.

Ipak, u 86. minutu nakon centaršuta Silve, Feliks je bio najviši u skoku i postigao je gol glavom za 1:1 i erupciju oduševljenja na stadionu "Da Luž".

Igrali su srpski fudbaleri, Fejsa je odigrao svih 90 minuta za Benfiku, Andrija Živković je ušao u drugom poluvremenu, igrao je od 58. minuta. Na drugoj strani Radosav Petrović je dobio minute, ušao je u 79.