subota 26.10.2019.
20:24

Odigrana i poslednja večerašnja utakmica u okviru devetog kola Bundeslige.

Beta/Rolf Vennenbernd/dpa via AP

Leverkuzen je dočekao ekipu Verdera, a njihov duel je na kraju završen bez pobednika, rezultatom 2:2.

Domaćin je poveo već  četvrtom minutu utakmice autogolom Topraka posle kornera, a pred kraja prvog poluvremena Verder stiže do izjednačenja preko Rašice, koji sa preko dvadeset metara šalje projektil u mrežu za 1:1 u 40. minutu.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a posle samo tri minuta ire u nastavku tim iz Bremena stiže do preokreta golom kapitena Klasena, koji je bio precizn sa ivice kaznenog prostora.

Ipak, deset minuta kasnije, Leverkuzen stižedo izjednačenja. Belarabi je odlično probio po desnoj strani, ubacio loptu u peterac, na prvu stativu, gde je pravovremeno reagovao Alario koji postavlja konačnih 2:2.

Verder je tako nastavio seriju remija u Bundesligi, ovo mu je četvrti uzastopni i sada ima 10 osvojenih bodova na dvanaestoj poziciji na tabeli, dok je Leverkuzen osmi sa pet bodova više od večerašnjeg rivala.

Izveštaj sa ostalih današnjih mečeva možete da vidite OVDE.