Remi u derbiju, PSŽ ostao na ''plus 5''!

• 09. februar 2014.

• 22:59

Fudbalski događaj ovog vikenda u Francuskoj bio je duel dve vodeće ekipe, Monaka i Pari Sen Žermena. Posle svega, zadovoljniji mogu da budu ''Sveci''.

U poslednjoj nedeljnoj utakmici, ujedno i velikom derbiju 24. kola šampionata Francuske, Monako i PSŽ su igrali nerešeno, 1:1.

Ovim ishodom aktuelni šampion je zadržao pet bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala u borbi za tron.

Poveli su gosti posle samo sedam minuta igre. Odlično izveden korner sa desne strane terena, u gol je pretvorio Havijer Pastore - 0:1.

Domaći tim je tokom prvog poluvremena imao nekoliko odličnih prilika za gol, ali su ''Sveci'' dugo uspevali da održe stečeno vođstvo.

I tek u 74. minutu, konačno se zatresla mreža golmana Sirigua, i to autogolom kapitena Tijaga Silve. Akcija Monaka tekla je po desnoj strani, usledio je centaršut koji je nespretno zakačio Silva i prevario svog golmana - 1:1.

Sam finiš meča bio je veoma buran, obe ekipe imale su po jednu sjajnu šansu za pobedu, prvo Monako, a onda i Ibrahimović na drugoj strani, ali ostalo je 1:1, što je možda i najpravedniji ishod ovog duela.

Monaco 1-1 PSG (Highlights) 09.02 ourmatch.net by ourmatch