četvrtak 11.10.2018.
22:17

Interesantan meč u Rizeu, ali je ono najbitnije izostalo.

EPA/FEHIM DEMIR

Turska je na stadionu u Rizeu dočekala Bosnu i Hercegovinu u prijateljskoj utakmici, koja je okončana bez pobednika i sa najnepopularnijim ishodom, 0:0.

Prvi su pripretili fudbaleri BiH u 18. minutu, fudbaler turskog Bašakšehira Edin Višća se našao u prilici, ali je lopta nakon njegovog pokušaja otišla levo od gola domaće selekcije.

Igrao se 33. minut kada su Turci pripretili preko Unala, on je bio u izglednoj poziciji, ali je šutirao pored gola.

Samo dva minuta kasnije je Čalhanoglu pripretio, ali je lopta i nakon njegovog pokušaja otišla prohujala sa spoljne strane desne stative.

Pred kraj prvog dela, šansa za Cimirota, šutirao je sa ivice kaznenog prostora rivala, ali je za malo bio neprecizan.

U nastavku, dobra šansa za Tosuna u 71. minutu, ali je napadač Evertona bio neprecizan.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, mreže su mirovale, možda je remi bio i najpravedniji rezultat.

lautaro Martinez

Argentinci su u Saudijskoj Arabiji odmerili snage sa Irakom, "Gaučosi" su očekivano slavili i to sa ubedljivih 4:0.

Poveli su u 18. minutu, strelac je bio napadač Intera Lautaro Martinez, na asistenciju Akunje.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon osam minuta igre u nastavku vezista Votforda Rikardo Perejra povisio na 2:0, asistirao mu je Dibala, a fudbaler "Stršljenova" je dobru formu iz Premijer lige preneo i u reprezentativni dres.

U finišu još dva pogotka za četu Lionela Skalonija, najpre je u 82. minutu Pecela povisio na 3:0, asistirao mu je Salvio.

Konačan rezultat je u sudijskoj nadoknadi postavio Ćervi, na asistenciju Kanemana.