Remi Reala - Barsi titula "na izvolte"!

• 07. maj 2014.

• 22:50

Fudbaleri Real Madrida vezali su drugi uzastopni remi u Primeri čime su umanjili svoje šanse da se domognu trofeja i vratili Barselonu u život pošto Katalonci sa dve pobede u poslednja dva kola imaju zagarantovanu titulu.

U odloženom susretu 36. kola španske Primere fudbaleri Real Madrida remizirali su sa Valjadolidom 1:1 (0:1) čime su se verovatno oprostili od borbe za šampionsku titulu a u isto vreme vratili Barselonu u položaj da sa dve vezane pobede odbrani trofej.

Golove pogledajte OVDE!

Utakmica na stadionu "Hose Zorilja" nije dobro počela za goste iz Madrida koji su već u osmom minutu ostali bez Kristijana Ronalda, nakon što se Portugalac požalio na mučninu.

U odsustvu "prve violine" fudbaleri Real Madrida delovali su zbunjeno što je bila olakšavajuća okolnost za Valjadolid.

Najbolje prilike domaći su večeras imali preko Havija Gere koji je u dva navrata za malo bio neprecizan.

Vicešampion Španije do vođstva je došao u 35. minutu kada je Serhio Ramos izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara a golu je kumovao i čuvar mreže domaćeg sastava koji je morao bolje da interveniše, što ne umanjuje Ramosov učinak.

Defanzivac Real Madrida postigao je večeras peti pogodak na poslednja četiri susreta Real Madrida u svim takmičenja ali se ispostavilo kasnije da to nije bilo dovoljno da Kraljevski klub ostavi u trci za trofejem u Primeri.

Do odlaska na odmor Real Madrid mogao je da uveća prednost ali su Alvaro Morata i Ramos bili neprecizni u 37. i 45. minutu susreta.

Početak drugog poluvremena doneo je agresivniji Real Valjadolid koji je svoju najbolju priliku propustio u 66. minutu igre. Već pomenuti Havi Gera "makazicama" je već savladao Kasiljasa ali je lopta završila tik uz desnu stativu gola Real Madrida.

U sledećem napadu Morata je uputio solidan udarac ka golu domaćih a onda je Karlo Anćeloti naredio nešto defanzivniji pristup i čuvanje teško stečene prednosti.

Takav odnos prema igri obio se o glavu fudbalerima Real Madrida jer je domaćin u 87. minutu stigao do izjednačenja golom Osorija posle kornera koji je izveo Rubio.

Mogao je tim naših Stefana Mitrovića i Antonija Rukavine do pobede ali je kontra "tri na jedan" završena katastrofalno pa je na kraju ostalo 1:1 što Valjadolid ostavlja u borbi za opstanak.

Real Madrid, sa druge strane, sada ima četiri boda manje od vodećeg Atletika i bod manje od Barselone pa će, po svoj prilici, međusobni susret "Jorgandžija" i Barse odlučivati o trofeju u Primeri.

Evo i rasporeda tri vodeća tima do kraja sezone i tabele posle 36 odigranih kola: