• 29. oktobar 2016.

• 21:58

Tokom večeri odigrano je pet utakmica u okviru 11. kola Lige 1.

Najviše pažnje privukao je duel između Sent Etijena i Monaka u kom nije bilo pobednika.

Gosti iz 'Kneževine' su rano poveli golom Poljaka Glika već u petom minutu, izjednačio je Perin u 18-om, a rezultat se do kraja utakmice nije menjao.

Gengam je vezao treću pobedu u nizu, večeras je pred svojm publikom savladao Anže minimalcem.

Jedini gol na utakmici postigao je rezervista De Po u 78. minutu.

Nansi je u derbiju začelja bio bolji od Kaena, slavio na svom terenu sa 2:0 golovima Mandana i Diare u ranoj fazi meča.

Najviše golova palo je u Lorijenu, gde je fenjaraš ugostio Monpelje - po dva na obe strane.

Domaćini su prokockali dva gola prednosti koje su postigli Ture i Marvo u prvih 25 minuta, do odlaska na odmor Kamara je smanjo na 2:1, a konačnih 2:2 postavio je asistent kod prvog gola gostiju Sanson.

Jedini duel u kom su mreže mirovale bio je duel Bastije i Dižona na Korziki.

Tokom popodneva Lion je na krilima Lakazeta trijufovao na gostovanju u Tuluzu, dok je sinoć na premijeri 11. kola PSŽ upisao minimalac u Lilu.

Sutra su na programu još tri meča, lider Nica dočekuje Nant, na 'Velodromu' će Olimpik Marselj ugostiti Bordo, dok Renu na noge dolazi Mec.