nedelja 23.04.2017.
20:39

Fudbaleri Las Palmasa i Deportivo Alavesa podelili su bodove u 33. kolu španske Primere.

screenshot: Youtube.com

Nakon 90. minuta igre u Las Palmasu, nije bilo pobednika, meč je okonačn sa 1:1 (1:0).

Već nakon 15 minuta gosti su bili u problemu, povredio se Lagvardija, te je Rodrigo Eli morao umesto njega na teren.

Domaćin je poveo pred sam kraj prvog dela, igrao se 44. minut kada je Kevin-Prins Boateng majstorski lobovao golmana Alavesa.

Sjajan gol bivšeg igrača Milana pogledajte u nastavku.

Kevin-Prince Boateng Goal HD - Las Palmas 1-0... by footballlivehdnow

Gosti su poravnali nakon 15ak minuta igre u drugom delu, nakon veoma kontroverzne situacije. Naime, Ibai je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je išla u pravcu jednog igrača Alavesa koji je bio očiglednom ofsajdu, on je nije dotakao, samo je zbunio golmana, te je Ibaijev udarac završio u mreži Las Palmasa.

Do kraja nije viđen pretarno lep fudbal, a u 89. minutu je direktan crveni karton zaradio napadač "Kanarinaca" Marko Livaja, nakon veoma grubog starta.

Treba napomenuti da u redovima Deportivo Alavesa ni ovoga puta nije bilo srpskih internacionalaca Nenada Krstičića i Aleksandra Kataija.

Alaves je nakon ovog susreta 11. sa 44 boda, dok je Las Palmas dva mesta niže sa pet bodova manje.