• 11. mart 2018.

• 22:44

Derbi na 'Meaci' završen bez pobednika i bez golova.

Ishodom derbija najzadovoljniji je Juventus.

'Stara dama' će ostati lider sa bodom više od Napolitanaca uz utakmicu manje zbog odloženog meča sa Atalantom.

Kandreva je imao najbolju priliku u prvom poluvremenu, njegov udarac iz 37. minuta je prohujao pored gola, a samo što je počelo drugo Milan Škrinar je bio najviši u skoku posle prekida i bio za malo neprecizan. To je otprilike bilo sve od Intera što se tiče ofanzive, Spaletijev tim je mnogo više pažnje posvetio odbrani svog gola i uspeo u toj misiji.

Gosti su dominirali u polju tokom većeg dela utakmice, imali duplo veći posed lopte, uputili mnogo više udaraca ka golu rivala, ali Handanović je samo jednom bio ozbiljno ugrožen, i to sredinom drugog poluvremena kada je Lorenco Insinje napravio sebi poziciju za šut, ali je tukao preko gola.

Završilo se 0:0, a iako je ostalo još dosta do kraja sezone, čini se da 'Partenopei' gube dah u trci sa Juventusom.