ponedeljak 18.11.2019.
22:21

Nije bilo pobednika u duela južnoameričkih selekcija u prijateljskom susretu odigranom na neutralnom terenu.

EPA-EFE/ABIR SULTAN

Tri dana nakon minimalne pobede protiv Brazila, selekcija Argentine je odigrala prijateljski meč i sa Urugvajem, utakmica odigrana na "Blumfild" stadionu u Tel Avivu okončana je rezultatom 2:2 (0:1).

Igrao se 34. minut kada je Edinson Kavani doneo prednost Urusima, Toreira je poslao dobru loptu na bok ka Suarezu, ovaj je na prvu ubacio pred gol rivala, odakle je "El Matador" sproveo u mrežu "Gaučosa".

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Argentinci poravnali u 63. minutu.

Mesi je centrirao iz slobodnjaka, dobro je skočio Aguero i glavom izjednačio rezultat.

Samo pet minuta kasnije, Urugvajci stižu do nove prednosti, odlično je Luis Suarez izveo slobodnjak sa ivice kaznenog prostora, Andrada je bio nemoćan.

A onda, u drugom minutu nadoknade, Kaseres igra rukom u svom kaznenom prostoru, Argentina dobija penal, koji u gol pretvara Lionel Mesi za konačnih 2:2.