Remi Ajntrahta i Lajpciga, Srbi starteri

nedelja 23.09.2018.
19:54

Nakon odlične utakmice i partije Ajntrahta u Marseju, sva trojica srpskih fudbalera su se danas našli u startnoj postavi. Nedovoljno za pobedu.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Ajntraht iz Frankfurta je dočekao Lajpcig danas u okviru 4. kola Bundeslige, a pobednika nije bilo između ova dva učesnika Lige Evrope, završeno je 1:1.

Prvo je pretio Lajpcig koji je preko Vernera i postigao gol, ali je on poništen posle intervencije pomoćnog sudije koji je dosudio ofsajd.

U 26. minutu gol za domaće, Želson Fernandeš je dočekao loptu i zakucao ju je u mrežu za 1:0.

Luka Jović je imao dobru šansu da donese 2:0 Ajntrahtu, ali nije imao dobru završnicu, da bi na drugoj strani Timo Verner takođe propustio dobru priliku.

Ipak, u nastavku u 54. minutu penal za Lajpcig, priliku dobija Forsberg da izjednači što mu polazi za rukom, 1:1.

Verner je mogao da se proslavi na ovom meču, ali je šutirao pored stative u 71. minutu, bila je to veoma dobra šansa. Na drugoj strani je još jednu propustio Rebić, pa je ostalo nerešeno do samog kraja.

Jović je igrao do 70. minuta, Gaćinović i Kostić su odigrali čitav meč.